Dirsek Üstü Kol Protezi

Diz eklemi, hareket kabiliyeti düşük olan amputelerin kısa mesafelerde ayakta durma ve yürüme yeteneklerini yeniden kazanmalarına olanak tanır. Eklem, ek güvenlik ve konfor faydaları ile oturmak için hedeflenmiş destek sağlar. Kilidi açtığınızda, yüksek bir direnç başlatılır.

Kendinizi daha dengeli, daha güvenli hissedersiniz ve ses uzvunuz üzerindeki baskı azalır.

Hareket kabiliyetinizi ve iç huzurunuzu artıracak.

Ayarlanabilir hidrolik silindire sahip dünyanın ilk yarı otomatik diz kilididir. Bu hidrolik silindir, kilit çözüldüğünde yüksek bir dirençle güvenli oturmayı destekler. Hareket kabiliyeti kısıtlı kişiler için uygun olan, güvenli ve rahat kullanım sağlar.
Yürürken, diz eklemi ekstansiyonda kilitlenir, ancak oturmak için kilit, kilit açma kablosu ile ayrılabilir. Kısmi yük altında kilit açma mümkündür, bu da daha fazla denge ve güvenlik sağlar. Oturmak için diz eklemi kilidi açılırken hem ses hem de kesilmiş uzuvlarda eşit bir ağırlık dağılımı sağlanabilir.
Entegre hidrolik ünite, kilit çözüldüğünde kullanıcıları dengeler ve oturma sürecinde onları aktif olarak destekler. Otururken diz, kullanıcının vücut ağırlığını ses ve ampute tarafa eşit olarak dağıtmasını sağlayarak rahatlama ve güvenlik sağlar. Direnç, kullanıcının ağırlığına ve ihtiyaçlarına göre ayrı ayrı ayarlanabilir.

Dizi, transfemoral, diz dezartikülasyonu ve kalça dezartikülasyon hastalarına takılabilir. 125 kg’lık yüksek maksimum ağırlık seviyesi, küçük ve hafif tasarımı ve iki konektör versiyonu, diz eklemini uzun uzuvları olanlar da dahil olmak üzere birçok ampute için uygun hale getirir.