Blog

Ortez Nedir Ne İşe Yarar

Ortez vücudun birçok bölgesinde kullanılmaktadır. Üst gövdeden (boyun), üst uzuvlara (kollar ve bilekler), ayaklardan aşağıya. En yaygın ortez ayak, ayak bileği, diz veya iki veya üç bölgenin kombinasyonuna uygulanır.

En sık kullanılan ortez ayak ortezidir. İç taban veya ayak tabanı için özel olarak takılmış bir parçadan oluşur, sadece ayak için destek sağlar. Bu ekler genellikle sporcular tarafından kullanılır.

Ayak bileği-ayak ortezi (AFO), ayak bileğini ve ayağın en azından bir kısmını çevreleyen bir ortez veya destektir. Diz-ayak bileği ortezi (KAFO), diz, ayak bileği ve ayağı zorlayan bir ortezdir. Bir KAFO, ayak bileği, diz eklemlerinden herhangi birinde hareketi durdurabilir, sınırlayabilir veya yardımcı olabilir. Diz ortezi (KO), dizini güçlendirmek için giyilen bir korsedir. Dizin belirli bir kısmından gelen baskıyı azaltmak için çalışır. Aynı zamanda dizini destekler ve hastanın spor veya günlük aktivitelerini daha iyi yapabilmesini sağlayan stabilite sağlar. Dizlikler ayrıca ağrıyı azaltmak için dizin düzgün şekilde hizalanmasına yardımcı olur. Herhangi bir nedenle ameliyat olamayan hastalar, akut veya kronik ağrı ile başa çıkmalarına yardımcı olmak için bilinen bir korse kullanımından da yararlanabilir.

Ortezler, plastik, elastik, metal veya benzer malzemelerin bir kombinasyonu gibi çeşitli malzemelerden yapılır. Thompsons, temel hizalama ve destek ihtiyaçları konusunda yardım sağlayabilecek birçok prefabrik ortez türü taşır. Bazı hastalar, özelleştirilmiş bir ayraç gerektirebilecek daha spesifik hizalama düzeltmesine ihtiyaç duyar. Uygulayıcınız ilk randevunuzda sizinle görüşecek ve seçeneklerinizi değerlendirecektir.

opoden protez ortez olarak müşteri ilişkilerimiz bizim için çok önemlidir. Devam eden hasta bakımı ve takibimizle gurur duyuyoruz. Tüm cihazlarımızın uygunluğunu kişisel olarak garanti ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir