RGO Resiprokal Yürüyüş Ortezi

RGO İnteraktif Yürüyüş Ortezi; zihinsel olarak ayaktan, yürürken desteğe ihtiyaç duyma, travma, travmatik parapleji, spina bifida, kas distrofisi vb. Aşağıdaki endikasyonlarda yaygın olarak kullanılan fonksiyonel bir yürüme ortezidir: Uzun bacaklı yürüme ortezi olarak da bilinen bu ortez, özellikle yürüme sorunu yaşayan, sıklıkla felç geçiren yetişkinlerin veya çocukların günlük ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmıştır.

Nöromüsküler hastalık veya yaralanma nedeniyle alt ekstremitelerini çok az kontrol eden veya hiç kontrol edemeyen kişiler için tasarlanmış bir yürüme cihazıdır.

Kalça fleksiyon kontraktürleri olan hastalarda kullanıldığında, kontrakte olan kalça yapılarını esnetir. 18 aydan büyük aktif çocuklarda bile kullanılabilen cihaz, kalçada sağladığı esneklik sayesinde hastaların ayakta durmasını ve yürümesini sağlıyor.

Ayakta durabildiği ve yürüyebildiği için mutlu olan hastanın, kemik yapısı önemli ölçüde düzelir, hastanın psikolojik ve fizyolojik durumu da iyi yönde gelişme gösterir.

Ortez herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan rahatlıkla kullanılabilir. Ortez için en önemli endikasyon kalça fleksiyon kontraktürüdür. Yani kullanıcının attığı her adımda bir bacak esner, diğer bacaktaki kas gerginliği ise otomatik olarak bacağını ileri doğru iter.