Blog

Uzmanlaşmış Ortez Hizmetleri

Ortez Hizmetleri | Lawall Protez ve Ortez Hizmetleri

Ortezlerin öncelikli amacı kas ve iskelet sistemlerine olumlu yönde yardımcı olmaktır. Yaralanmalar veya deformiteler mevcut olduğunda, sorunu kademeli olarak düzeltmek veya eksikliği karşılamak için ortez cihazlar kullanılır. Ortezler, aşağıdakiler de dahil olmak üzere vücudun hemen hemen her yeri için üretilir:

  • Baş
  • Omurga
  • silah
  • Bacaklar
  • Eller
  • Ayaklar

Ortez cihazlar bir eklem üzerine yerleştirilen ağırlığı azaltabilir, harekete yardımcı olabilir, hareketi kısıtlayabilir ve hatta vücudun bir bölümünün gelişimine kademeli olarak rehberlik edebilir.

Genel sağlığınızı ve refahınızı iyileştirmeye yardımcı olmak için sizinle, bakım ekibinizle ve bakıcılarınızla yakın çalışmaya inanıyoruz. Spinal ortez, üst ekstremite veya alt ekstremite ortezine ihtiyacınız olsun, bunun sinir bozucu olabileceğini anlıyoruz. Bu nedenle profesyonellerimiz, en iyi sonuçların her zaman elde edildiğinden emin olarak takip randevuları aracılığıyla sürekli bakım sağlar. Sorularınızı yanıtlamak ve ortaya çıkabilecek endişeleri gidermek için zaman ayırıyoruz.

Fiziksel rehabilitasyon ve ortez bakımın doğru kombinasyonu ile günlük aktivitelerinize geri dönmek mümkündür. Size ortez cihazınızla nasıl yaşayacağınızı öğretmek, uygun cihaza takılmak kadar önemlidir ve ortez sürecinin her adımının ciddiye alındığından emin olmak için zaman ayırıyoruz.

Lawall Protez ve Ortez Hizmetleri’nde, çocuklar da dahil olmak üzere her yaştan insana ortez cihazlarıyla yardımcı olmaya kendini adamış ortez profesyonellerinden oluşan bir ekibiz. Kişiselleştirilmiş ortez bakım hizmetlerinin lider sağlayıcısıyız. Sertifikalı ortez profesyonellerinden oluşan ekibimiz size kaliteli ortez çözümleri sunacak deneyim ve bilgiye sahiptir.

Alt Ekstremite Ortezleri

Alt ekstremite ortetik cihazları, bacakların, ayak bileklerinin, dizlerin ve ayakların kas veya iskelet yapısını iyileştirmeye yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Vücudun alt kısmında sorunlara neden olabilecek çok sayıda sorun vardır ve doğru ortezi bulmak önemlidir. Alt ekstremite için çok sayıda farklı cihaz türü sunuyoruz ve uygulayıcılarımız sizin için hangisinin doğru olduğunu belirlemede, size uygun hale getirmede ve ihtiyacınız olan sonuçları aldığınızdan emin olma konusunda uzmandır.

Alt ekstremite ortez cihazına ihtiyacınız varsa, sağlayabileceğimiz seçeneklerden bazıları şunlardır:

Ayak Bileği Ayak Ortezi | Lawall Protez Ve Ortez Hizmetleri

AFO’lar

AFO olarak da adlandırılan bir ayak bileği-foot ortez cihazı, günümüzde kullanılan en yaygın ortez cihazı türüdür. Ayak ve ayak bileğinin hareketini ve pozisyonunu kontrol etmek için kullanılırlar ve deformiteleri düzeltmeye, zayıflığı desteklemeye ve daha fazlasına yardımcı olabilirler. Metal, karbon ve hibrit AFO seçeneklerinin yanı sıra plastik AFO’lar da sunuyoruz.

Karbon fiber ayak bileği ayak ortezi

KARBON FİBER

Karbon fiber- Karbon AFO’lar birçok hasta popülasyonu için harika bir çözümdür. Karbon parantezleri avantajlı olabilir çünkü çok hafiftirler ve yürüyüş döngüsü sırasında enerji geri dönüşü sağlayabilirler.

FONKSIYONEL ELEKTRIK SIMÜLASYONU

FONKSIYONEL ELEKTRIK SIMÜLASYONU

Walk-Aide gibi (FES) sistemler, Multipl Skleroz, İnme, Tamamlanmamış Omurilik Yaralanması, Serebral Palsi ve Travmatik Beyin Hasarı gibi Üst Motor Nöron Hasarı olan hastalar için kullanılabilir. Ayağı kaldırmak için ortak peroneal siniri uyararak çalışır. FES sistemlerinde buzağı manşeti bulunur ve bir ayakkabıya sığması için ortez ihtiyacını ortadan kaldırır.

Dizlik

DİZLİK

Dizlik, ameliyat sonrası bakımdan yaralanma düzeltme veya önlemeye kadar çeşitli nedenlerle kullanılır. Çok sayıda diş teli türü vardır ve uzmanlarımız sizin için doğru olanı takmanıza yardımcı olabilir.

Diz-ayak bileği-ayak Ortezi

KAFO

Diz-ayak bileği-ayak ortezi diz, ayak bileği ve ayaktaki hareketi düzeltmeye yardımcı olur. Bu cihazla ilgili birkaç sorun düzeltilebilir ve belirli bir uzvun hareketini durdurabilir veya sınırlayabilir veya ona yardımcı olabilir.

Duruş Kontrol Ortezleri

DURUŞ KONTROLÜ

Duruş Kontrol Ortezleri heyecan vericidir, çünkü tipik olarak denge için kilitli bir dizle yürümesi gereken hastaların salınım aşamasında dizlerini bükmelerini ve dizlerini duruşta kilitlemelerini sağlar. Bir hastanın sunumuna bağlı olarak duruş kontrolü ortezi için çeşitli seçenekler vardır.

Duruş ve Salıncak Kontrolü Ortez sistemi

C DESTEK

Duruş ve Salıncak Kontrolü Ortez sistemi. Duruş ve salınım fazını hidrolik olarak kontrol etmek için mikroişlemci teknolojisini kullanır. Lawall, bu teknolojiyi sağlamak için nitelikli ve eğitimli uygulayıcılara sahip olduğu için şanslı.

Kalça Diz Ayak Bileği Ayak Ortezi

HKAFO

Kalça Diz Ayak Bileği Ayak Ortezi, dizin yanı sıra kalçayı kontrol etmeye ihtiyaç duyulduğunda da kullanılır. Tipik olarak metaldirler, ancak plastik ve metal bileşenleri içeren hibrit seçenekler vardır.

RECIPROCATING YÜRÜYÜŞ ORTEZI

RECIPROCATING YÜRÜYÜŞ ORTEZI

RGOS- başlangıçta spina bifidalı çocuklara yardım etmek için geliştirildi, ancak şimdi omurilik yaralanması olan bazı bireyler için de kullanılıyor. Bu ortez, bir bacağı ileri doğru sallanmaya hareket ettirmek için kalça fleksiyonunu başlatmak için tasarlanmıştır, diğer uzuv ise arka bir kablolama sisteminden ağırlık taşır.

Spinal Ortez Cihazları

Omurilik ortezleri, sahada kullanılan en yaygın ve en önemli cihaz türlerinden biridir. Ağrı, kırıklar ve skolyoz, farklı spinal ortez cihazlarının kullanımıyla yardımcı olabilecek sorunlardan sadece birkaçı. Hem özel hem de raf dışı çok sayıda omurilik cihazı mevcuttur. Yetenekli uygulayıcılarımız, sizin için hangi cihaz türünün doğru olduğunu belirlemek için tam bir değerlendirme ile tedavinize başlayacaktır.

Spinal ortez kullanırken, bu cihazların başarısında uygun uyum hayati önem taşır. Durum ne olursa olsun, profesyonellerden oluşan ekibimiz iyileşmenizde doğru spinal destek cihazının kullanılmasını sağlamak için zaman ayıracaktır.

Bu kararı verdikten ve bakım ekibinize danıştıktan sonra, bir sonraki adım sizi uygun cihaz için ölçmek olacaktır. Ayrıca cihazın nasıl kullanılacağını ve bakımının yapılacağını da açıklayacağız. Her spinal ortez farklıdır, farklı tasarımlara ve farklı hedeflere sahiptir. İşte size uygun olabilecek seçeneklerden bazıları:

Bel Destekleyici Ortez

LSO

Bel Destekleyici Ortez, omurganın veya alt sırtın bel bölgesine destek sağlamaya yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Genellikle ağrıyı hafifletmek ve cerrahi bir işlemden sonra stabilizasyon için kullanılır. Yaralı bağlar, bel fıtığı ve dejeneratif hastalıkların tümü, bir LSO’nun yardımcı olabileceği sorunlardır.

Torakolomber sakral ortez

TLSO

Torakolomber sakral ortez desteği veya kısaca TLSO, LSO’dan daha büyüktür ve sadece bel bölgesi yerine tüm sırtı kapsar. Hastaların yaralanmalardan kurtulmasına, ameliyattan sonra iyileşmesine, skolyozun düzeltilmesine yardımcı olmak ve daha fazlası için kullanılır. İki tür TLSO diş teli vardır – sert ve yarı sert. Sert versiyon hareketi tamamen kısıtlarken, yarı sert bir miktar esnekliğin gerçekleşmesine izin verecektir.

Servikal-Torazik-Lumbar-Sakral Ortez

CTLSO

Servikal-Torazik-Lumbar-Kral Ortez genellikle “Minerva Brace” tasarımında kullanılır. Bir Minerva, travma, ameliyat ve diğer benzer durumlardan sonra boynu ve sırtı stabilize etmeye yardımcı olur. Stabiliteyi en üst düzeye çıkarmak için bir baş, çene, ön ve arka parça dahil olmak üzere dört ayrı parça kullanır.

Servikal yaka

SERVİK YAKA

Servikal yaka, kazaları takiben acil durum personeli tarafından kullanılır, ancak ortez profesyonelleri tarafından düzenli olarak da uygulanır. Yaka bir boyun ve başı destekler ve boyundaki hareketi kısıtlar. Bu destekle başın döndürülmesi, yükseltilmesi veya indirilmesi zor veya imkansızdır, destek boyunda daha fazla hasarı önlemek için kullanılır.

Üst Ekstremite Ortezleri

Dejeneratif hastalık, doğum kusurları, yaralanmalar ve ameliyatların tümü ağrı veya rahatsızlık, kas güçsüzlüğü, eklem hareket aralığında azalma ve daha fazlası gibi şeylere yol açabilir. Ortezler hareketliliği iyileştirmeye, ağrıyı azaltmaya ve ameliyattan sonra vücudunuzun düzgün bir şekilde iyileşmesini sağlamaya yardımcı olabilir. Üst ekstremite ortezleri bilekler, dirsekler, omuzlar ve daha fazlasıyla ilgili sorunları ele alır.

Ortez uzmanlarından oluşan ekibimiz, hastaların çok çeşitli sorunlarla başa çıkmasına yardımcı olma konusunda deneyimlidir. İster yaralandınız, ister ameliyat oldunuz veya başka bir tür üst ekstremite sorunu yaşadınız, profesyonel pratisyenlerimiz size yardımcı olacaktır. Durumunuz için doğru cihazı aldığınızdan emin olmak için zaman harcayacaklar ve iyileşmeniz boyunca size yardımcı olacaklar. Hangi tip üst ekstremite ortetik cihazının sizin için uygun olduğunu belirleyerek başlıyoruz. Basit dinlenme el atellerinden, ekleminizi harekete geçirmek için bir motor kullanan güç tahrikli menteşeler gibi en gelişmiş cihazlara kadar her şeyi sunuyoruz. Örneğin, sunduğumuz üst ortez cihazlardan bazıları şunlardır:

Bilek Sik Yukarı Atel Ortezler

BİLEK VE EL ATELLERİ

Bilek Horoz Atelleri – Bilek yaralanmaları genellikle immobilizasyon gerektirir ve horoz yukarı bilek ateli bu durumlarda en iyi seçeneklerden biridir. Bileği işlevsel bir konumda tutarak kendini iyileştirmesi için zaman verir.

Dinlenme El Atelleri – Dinlenme el atelleri, hafif ila orta düzeyde fleksiyon kontraktürlerini tedavi ederek bilek, el veya başparmak ile ilgili sorunları kontrol etmeye yardımcı olur. Sürekli olarak giyilmeleri gerekecek ve uygun bir uyum önemlidir.

POST OP DIRSEK

POST OP DIRSEK

Bu diş telleri, ameliyattan sonra dirseğin doğru konumlandırılmasına yardımcı olmak için kullanılır. İyileşme sürecinin önemli bir parçasıdırlar. Eklem iyileşirken dirseğin kontrol edilmesine izin verilen hareket miktarının alınmasına izin verirler.

OMUZ KAÇIRMA ATELLERI

OMUZ KAÇIRMA ATELLERI

Bu, hastaların majör omuz ameliyatından kurtulmalarına yardımcı olmak için kullanılan başka bir cihaz türüdür. Bu tip atel, kolun dayandığı kadar basit bir yastık olabilir, bu da iyileşme sırasında kolu uygun noktada tutmayı daha rahat hale getirir. Ya da omzu 90 derecelik bir açıyla tutan bir “uçak ateli” olarak dahil. Bu tip atel tipik olarak iyileşme süreci boyunca omuz pozisyonunun ayarlanmasını sağlayacak bir eklemle birlikte gelir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir