Blog

Uzun Yürüme Cihazı (Kafo) Fiyatları

Diz Bilek Ayak Ortezi veya KAFO, diz, ayak bileği ve ayağı kapsayan tam bir bacak ortezidir. Özellikle kas zayıflaması veya felçli hastalarda bacak kaslarına yardımcı olmak ve stabilize etmek için reçete edilir. Kas güçsüzlüğünün en yaygın nedenleri çocuk felci sonrası sendrom , kas distrofisi, multipl skleroz ve omurilik yaralanmasıdır . KAFO’lar şu amaçlarla çalışır:

  • aşırı eklem hareketini önlemek
  • eklem ağrısını azaltmak
  • kararsız eklemleri kontrol etmek
  • hizalamayı iyileştir

Avantajlardan en iyi şekilde yararlanmak için KAFO’nuzla birlikte giymek için destekleyici, rahat ayakkabılar seçmeniz önerilir.

Yakın zamana kadar mevcut olan tek KAFO, kilitli bir diz eklemi ile sabitlenmişti. Dizin gerekli stabilitesini sağlarken kas atrofisine (hareketsizlik nedeniyle kas erimesi) yol açabilirler. Diğer dezavantajlar arasında gereksiz enerji harcaması ve kozmetik olmayan bir yürüyüş sayılabilir.

Son zamanlarda, yürüyüş döngüsünde doğru zamanda otomatik olarak kilitlenebilen ve kilidi açılabilen Serbest Yürüme duruş kontrol ortezleri kullanıma sunuldu. Bunlar hafiftir ve daha doğal bir yürüyüş sağlarken bacak kaslarının da kullanılmaya devam etmesini sağlar.

Uzun yürüme cihazı fiyatlarımız adet için 4000 tl den başlamajtadır .İstenilen özelliklere göre fiyatlar değişiklik gösterir