Vakum Bell Nedir?

Vakum tedavisi nedir sorusu tam olarak şu şekilde açıklanabilir: Vakum tedavisi, anestezinin uygulanamadığı riskli hastalıklarda kullanılır. İyileşmesi normalden uzun süren yaralarda da kullanılır. Bu yaralar başlıca yatak yaraları, şeker yaraları ve tekrarlayan yaralardır. Bu uygulamayı yalnızca oyuk veya çukur oluşturmuş yaralarda kullanın.

Vakum tedavisi ne kadar sürer?

Vakum basınç tedavisi ne kadar sürer diye merak ediyorsanız, vakum tedavisi uygulandığı bölgenin durumuna göre değişiklik gösterebilir. Bu işlemler ve seanslar daha az deforme olan cilt bölgelerinde daha kısa sürerken, aşırı deforme olmuş ve travmatik yaralarda vakum tedavisi daha uzun ve daha zor olabilmektedir.

Vakum tedavisi ne işe yarar?

Vakum tedavisi ne işe yarar diye soruyorsanız, negatif basınçlı terapi yaraları iyileştirmek için kullanılan bir yöntemdir. Araştırmalar 50 yıl öncesine dayanıyor. Bu yöntem uzun yıllardır kullanılmaktadır. Bulgular, vakum tedavisinin ilerlemiş yaraları bile iyileştirebileceğini düşündürmektedir. Vakum tedavi yöntemini kullanarak bakteri sayısını azaltabilir, iyileşme sürecini kısaltabilir ve sıkı doku oluşumunu engelleyebilirsiniz.

Vakum tedavisi nasıl yapılır?

Vakum tedavisinin nasıl çalıştığını merak ediyorsanız, öncelikle yara iyileşme süreci normalden daha düşük atmosfer basıncında gerçekleşir. Özel bir pansuman ve bağlı hortumlu bir elektrikli pompa kullanılarak yaraya sürekli veya aralıklı olarak kontrollü negatif basınç uygulanır. Bu işlem biraz zaman alacak. Vakum bağlı kalır ve iyileşene kadar birkaç günde bir değiştirilir.

Vakum tedavisinin maliyeti nedir?

Yara ve dokuların durumu, iyileşme süreci, hastanın genel durumu ve yara iyileşmesini etkileyen diğer bozuklukların olup olmamasına göre değişir. Bu nedenle süresi de farklıdır. Bu nedenle, vakum pompası veya diğer ekipmanların fiyatı da dahil olmak üzere tedavi fiyatı hastadan hastaya değişebilir.