Yürüyüş Afosu

Tüm Ortezlerimiz, doğru ölçümler sağlamak için hastanın alçı kalıbı kullanılarak her hasta için özel olarak üretilmiştir. En kaliteli malzemeleri kullanarak, hasta için maksimum konfor sağlarken kontrol ve destek sağlayacak sağlam bir ortez oluşturuyoruz.

Ayak Bileği-Ayak-Ortezimiz veya başka bir şekilde AFO olarak bilinen, her hastaya bireysel ihtiyaçlarını karşılamak için özel olarak üretilmiştir. Doğru ölçümleri sağlamak için hastanın alt ekstremite, ayak bileği ve ayağından alçı alınır. En kaliteli malzemeleri kullanarak, hasta için maksimum konfor sağlarken pozisyonu koruyacak ve hareketi kontrol edecek sağlam bir ayak bileği ortezi oluşturuyoruz.

AFO’lar, ayak bileği ve ayağın pozisyonunu desteklemek ve hareketini kontrol etmek için sağlanmıştır, bu, herhangi bir zayıflığı telafi etmek ve deformiteleri düzeltmek içindir. Ayrıca zayıf uzuvları desteklemek veya kasları kasılmış bir uzvu doğru pozisyona yerleştirmek için kullanılırlar.

Yaygın nedenler kas güçsüzlüğü, serebral palsi, idiyopatik ayak düşmesi, ayağın düşmesine neden olan felçler, travma, multipl skleroz, çocuk felci ve guillen barre sendromudur.

HASTA BAKIM NOTLARI

AFO’yu takmadan önce, cildin AFO ile temas eden tüm alanlarını kaplayan uzun pamuklu çoraplar veya taytlar giymeyi düşünün. Maksimum konfor için, AFO’nun içinde herhangi bir kırışıklığı önlemek için tam oturduğundan emin olun. Herhangi bir kayma veya takılmayı önlemek için AFO’nun üzerine daima bir ayakkabı giyin.

AFO’yu takmaya alışmak zaman alabilir, alışmanıza yardımcı olmak için kullanım süresini kademeli olarak artırmanızı ve cilt tahrişi veya hasarı gibi herhangi bir kötü etkiye neden olmamasını tavsiye ederiz.

Özellikle kullanımın ilk birkaç gününde cildinizi ağrı belirtileri açısından düzenli olarak kontrol etmeniz önemlidir. Deride herhangi bir rahatsızlık, su toplaması veya şiddetli kızarıklık hissederseniz, lütfen bunu Ortotistinize bildirin.

AFO’nuzu temizlemek için nemli bir bezle silin ve kurumaya bırakın. Sert kimyasallar veya temizlik ürünleri kullanmayın.

Lütfen AFO’yu kendiniz ayarlamaya çalışmayın, doğru şekilde uymadığını düşünüyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçin.