Opoden Ortez & Protez Center

Opoden protez ortez olarak, amputelerin  hareketliliklerini geri kazanmalarına yardımcı olmak için mesleki eğitim ve fizik tedavinin yanı sıra protez kullanım eğitimii sunuyoruz .  hastalarla işbirliği içinde potansiyel güçlerini ve hareket aralıklarını en üst düzeye çıkarmalarına yardımcı oluyor. Çeşitli terapiler kullanarak hastalarımızın protezlerini nasıl kullanacaklarını ve bakımlarını yapacaklarını, cilt enfeksiyonlarını ve yaralanmalarını nasıl yöneteceklerini ve önleyeceklerini, denge ve hareketliliklerini yeniden kazanmalarına yardımcı oluyoruz.

Opoden Protez ve Ortez Hizmetleri, hastaların tamamen aktif, sağlıklı ve üretken bir yaşam sürmelerine yardımcı olmak için en gelişmiş ve yenilikçi teknolojiyi sunar. İstanbul da iki şubesi olan  gelişmiş protez, ortez ve pediatrik hizmetler sunan uzman profesyonel ortez uzmanları, protez uzmanları ve sertifikalı teknisyenlerden oluşan bir ekibiz.

Hizmetlerimiz hakkında daha  fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçin

Hizmetlerimiz

Opoden

Kol Protezleri

Opoden

Diz Altı Protezler

Opoden

Diz Üstü Protezler

Opoden

Bionic Protez Çözümleri

Ortez Çözümleri

Diz kapağının arka yüzeyinde oluşan aşınmayı ifade eden retropatellar osteoartrit durumunda Agilium Patella ağrınızı dindirmeye yardımcı olabilir. Tekstil gövde, stabilize edici elementler ve diz kapağının doğru bir şekilde yönlendirilmesini sağlayan yay mekanizması ile Agilium Patella diz kapağını tam merkeze konumlandırır. Böylece eklem kıkırdağına aşırı yük binmez, diz kapağının arka tarafında oluşan baskı da fark edilir biçimde azalır.
Afo nörolojik hastalık gibi çeşitli nedenlere bağlı olarak ayak bileğinde hareket kaybı, kontrol kaybı ve yürüme problemlerinde, ayak bileği deformitelerinde ve kas zayıflığının dengelenmesinde destek olarak kullanılan alt ekstremite ortezleridir
Uzun yürüme cihazları hastanın diz ve ayak bilek eklemini etkin bir şekilde kontrol edemediği durumlarda kişiye özel uygulanan ortezlerdir. Farklı kilit sistemlerine verilen isimler, genelde uzun yürüme cihazı modellerinin ismini belirler
Skolyoz korsesi, skolyozlu bireyin omurgalarındaki eğriliklerin, rahatsızlık tam olarak tedavi edilemediğinden, şimdilik artmasını önlemek için tasarlanan, genellikle içerden giyilen ama dışarıdan da giyilebilen modelleri olan giysidir. Kişiye özel olarak üretilir.

Resiprokal Yürüyüş Ortezi (RGO), yürüyüşte desteğe ihtiyaç duyan, mental yönden ambüle edilebilecek, Spina Bifida, Travmatik Paraleji, Kas distrofileri gibi endikasyonlarda yaygın biçimde uygulanan oldukça  fonksiyonel yürüyüş ortezidir.
RGO, diğer ortezlere kıyasla daha mükemmel yürüme fonksiyonu sağlar. Ellerin cihaz kullanımında serbest oluşu ve serbest kalça eklemi yapısı hem hareketlerde  özgürlük hemde kalça kontraktürü oluşumunun önüne geçer. Her adımda tekrarlanan, bir bacağın öne gidişi ve eklem mekanizması sayesinde diğer bacağın arkaya gidişi aktif olarak kalça bölgesi kaslarını hem germiş hemde çalıştırmış olur.
18 aylık çocuklar cihaz kullanımı için başlanıç olarak kabul edilebilir. Erken yaşta uygulanabilir oluşu, ayakta durmaları ve adımlamalarında daha iyi bir şans verdiği gibi fizyolojik, iskeletal ve psikolojik yönden gelişimlerinde çok önemli bir etki sağlar. RGO, L3-T12 arası lezyon seviyelerinde yaygın olarak kullanılır (daha yuksek seviyeler içinde mümkündür) İyi üst ekstremite gücü, yüksek motivasyon düzeyi, iyi bir aile desteği ve minimal kontraktürleri kesinlikle cihazın başarılı bir şekilde kullanımına katkı sağlar.
 nöromüsküler bozukluğu ya da yaralanma nedeniyle  alt ekstremitelerde çok az veya hiç kontrolü olmayan insanlar için tasarlanmış yürüme cihazıdır. Cihaz ideal olarak; spina bifida, travmatik parapleji, müsküler distrofi ve osteogenisis imperfekta olan hastalar için uygundur.
ISOSENTRIK ® RGO aşağıdaki avantajları sunar:
  * “Verimli ambulasyon” – ISOSENTRIK ® daha verimli enerji geri dönüşümü sağlar. Bu kas zayıflığı olan kullanıcılar için enerji tasarrufu oluşturur. Ayrıca kilolu kullanıcılar için daha fazla fiziksel aktivite olanağı sağladığı  gibi yürüme kolaylığıda sağlar.
  * “Eller Serbest” ayakta durma, denge ve destek – ayakta farklı aktivitiler için ellerin kullanılmasını sağlar. Kalça eklemi haricinde diz ve ayak bilek eklemininde cihaz tarafından desteklenmesi kullanıcının walker veya baston kullanmadan ayakta durabilmesine yardımcı olur.
 * “Dinamik “kalça germe” – Birçok Spina Bifida ve parapleji olan kişilerde kalça fleksiyon kontraktürleri yatkındır. Bu eğilim, RGO cihazından bir bacagın öne gittiği anda diğer bacağın arkaya gittiği mekanizmayla engellenmiştir.Bu mekanizma sayesinde her adımda aktif germe ve terapi etkisi sağlanır.

Dafo ortezi Supramalleoler bölge hizasında arka kısmının açık olması nedeni ile ayağın nötral eksenlerine uygun olarak plantar ve dorsifleksiyon hareketlerine olanak verir. Ayakbileği, sahip olduğu 3 eksenden dolayı; küçük miktarlardaki adduksiyon ve inversiyon fleksiyon ile, abduksiyon ve eversiyon hareketi dorsifleksiyon ile birlikte görülür. Bu küçük miktarlardaki inversiyon ve eversiyon hareketi kalça, pelvis ve gövdedeki denge stratejileri ile çok sıkı ilişkilidir.

Blog Yazılarımız

Bize Ulaşın

Bahçelievler: Siyavuşpaşa mah Adnan kahveci Bulvarı No 166 

Bahçelievler/İstanbul Tel: 0212 890 55 28

Halkalı: Atakent Mah. 221 Sok No:3 C17
Küçükçekmece/İSTANBUL – Tel: 0212 698 98 92

0532 458 36 05

info@opoden.com