Blog

Sizin için En İyi Ortezciyi Seçmek

Bir ortez düşünürken, doktorunuz muhtemelen bunu tavsiye etti veya reçete etti. Bununla birlikte, bu noktaya gelmeden önce, önce hangi ortez uzmanının size en uygun olduğunu düşünmeniz gerekir, çünkü harika bir ortezci seçmek tüm ortez prosedürünü mümkün olduğunca sorunsuz hale getirmeye yardımcı olur.

67740588 2457820617613150 40189012207132

Bir Ortezci Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir ortezci seçerken, ortezci kimlik bilgileri, ofis konumu ve incelemeler gibi birçok faktör vardır.

Bu faktörler, hangi ortestin en iyi seçiminiz olduğunu büyük ölçüde etkiledikleri için kontrol etmek için gereklidir. Özellikle konum, genellikle güçlü bir etkileyicidir, çünkü programlar randevular için ne kadar uzağa seyahat edebileceğinizi sınırlayabilir. Ek olarak, en iyi ortez uzmanı sizi ilk toplantılar, donanımlar ve takip randevuları için görmek isteyecektir; bu nedenle, ortez başarısı için çok önemli olan bu birçok randevuyu daha ulaşılabilir hale getiren seyahat etmesi kolay bir yer seçmek.

Başkalarından gelen incelemeler ve geri bildirimler de bir ortezci seçerken güçlü bir şekilde etkileyebilir. Bununla birlikte, bir kişinin bir ortezcide aradığı şeyin sizin aradığınızdan farklı olabileceğini hatırlamak önemlidir. Bu nedenle, bu incelemeleri bir başlangıç noktası olarak kullanmak çok önemlidir, ancak yine de ortezci ile görüşmenin ve ihtiyaçlarınızı karşılama yeteneklerini kendiniz ölçmenin önemini anlayın.

Bir Ortezciyi İyi Yapan Nedir?

Artık bir ortez uzmanına karar verdiğinize göre, bu ilk danışma zamanı. Bu sadece ortezcinizin tedavi ve ortez seçeneklerini tartışma zamanı değil, aynı zamanda sizin için uygun olup olmadıklarını belirlemek için yöntemlerini ve tavırlarını ölçmeniz için bir şanstır.

Bu ilk randevuda, ortezcinizin aşağıdaki niteliklere sahip olup olmadığına bakın:

IMG 0106

Mükemmel İletişim

Ortez uzmanınız mükemmel iletişim becerilerine sahip olmalıdır çünkü sizinle ve ortez yapan teknisyenlerle etkili bir şekilde iletişim kurabilmeleri gerekir.

Özellikle sizinle etkili iletişim çok önemlidir, çünkü cihazınızı nasıl kullanacağınızı ve bakımını nasıl kullanacağınızı açıklayabilmeleri gerekir. Cihaz seçme sürecinde, ortezci ile iletişim, en iyi ortezin seçilmesini sağlamak için hayati önem taşır.

Seni Tanır

Ortezinizi seçerken, ortopedistiniz ihtiyaçlarınız için en iyisini seçmenize yardımcı olmak için çok önemlidir. Ancak bunu ancak sizi, yaşam tarzınızı ve hedeflerinizi ortezlerle tanımak için zaman ayırırlarsa yapabilecekler.

Birçok farklı ortez türü vardır, herkes için işe yarayan bir tür yoktur. En iyi ortez uzmanı yürüyüşünüzü analiz edecek, bakım ekibinizle iletişim kuracak ve ihtiyaçlarınızı karşılayacak en iyi ortezi belirlemek için sizinle ilgili edindikleri tüm bilgileri alacaktır. Ek bir bonus olarak, mükemmel iletişime sahip bir ortez uzmanı, doğru seçimi yaptığınızdan emin olabilmeniz için bu ortezin neden sizin için en iyi seçim olduğunu düşündüklerini açıklayabilecektir (ve isteyecektir).

 

Soruları Yanıtlar

Ortez süreci hakkında soru sormak sadece doğaldır ve sahip olabileceğiniz tüm soruları cevaplayabilecek bir ortezci isteyeceksiniz. Bu, sorunuzu cevaplayacak yeteneğe ve bilgiye sahip olmanın ötesine geçer, ancak rahat olduğunuzdan emin olmak için zaman ayırın.

Çok sık olarak, hastalar bir sağlık uzmanıyla görüşürken aceleye getirilmiş gibi hissederler, bu da birçok insanı sorularını doğru bir şekilde sormak veya tam olarak anlamaları gereken bir cevabın kapsamını almak için zamanları yokmuş gibi hissettirir.

En iyi ortez uzmanı her randevuda tüm sorularınızı cevaplamak için zaman ayıracaktır. Bu, rehabilitasyon süreciniz boyunca ilerledikçe ihtiyaçlarınızın karşılanmasını ve ortezinizin düzgün bir şekilde ayarlanmasını ve uyarlanmasını sağlamaya yardımcı olacaktır.

Ofiste bacaklarında ortez olan kız | Lawall Protez ve Ortez Hizmetleri

Yolculuktaki ilk önemli adım, anortotik olma konusunda ihtiyaçlarınızı karşılayan harika bir ortezist bulmaktır.opoden protez ortez yapım ve uygulama merkezi tüm ortez uzmanlarımız mükemmel iletişim becerilerine sahiptir, sizi tanır ve tüm soruları yanıtlar. Ek olarak, onları diğerlerinin bir adım üzerinde götüren şey, ortezinizi izlemeye devam ettikleri ve ihtiyaçlarınız için en iyi seçim olarak kalmasını sağladıkları takip randevularına olan bağlılıklarıdır.

En iyi ortezciyi arıyorsanız ekibimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için bizimle iletişime geçin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir