Blog

Protez Bacaklar

 Her insan için amputasyon, fiziksel bütünlüğe önemli bir müdahaledir. Bacak namputasyonu, seviyesi ne olursa olsun, bağımsız ve semptomsuz bir yaşam sağlamak için mümkün olduğunca çabuk düzeltilmesi gereken istenmeyen bir hareketsizliğe yol açar.Bacak protezi, hareketliliği ve dış görünümü geri kazanmaya ve günlük yaşama aktif olarak katılmaya yardımcı olabilir. Amacımız, etkilenen kişilerin taleplerini ve sorunlarını karşılayan bireysel bir çözüm bulmaktır. Bunun için uzun yıllara dayanan deneyimimize, en son teknolojiye ve eğitimli uzmanlarımıza güveniyoruz. Ortopedi atölyemizde her türlü protez üretiyoruz.

Silikon Protezler

Bu protez ayak bölgesinde amputasyon sonrası bakım amaçlı kullanılır. Protez ayakta dururken daha fazla stabilite sağlar ve koridorda doğal olarak yuvarlanmanızı sağlar. Silikon ve yumuşak duvar iç şaftı şaft sistemi olarak kullanılır.

Silikon protezler kimler için uygundur?
Silikon protezini ayarlamak ve takmak yalnızca aşağıdaki kriterler karşılanırsa mantıklıdır:

Amputasyon yarası tamamen iyileşmesi
Ayak bileği esnektir
Kütüçük esnek
Küçük hacmi sabit

Diz altı Protez

Bu protez farklı amputasyon yüksekliklerinde diz altı amputasyonlarda bakımında kullanılır.  protez mili ve protez ayağı farklı tasarımlardaki adaptörlerle birbirine bağlanır. Şaft sistemleri, aktif vakum sistemli veya olmayan silikon ve yumuşak duvar iç şaftını içerir (örn. B. Otto Bock’tan Harmony® sistemi).

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir