Blog

AFO İçin Doğru Fiyat Nedir?

Adından da anlaşılacağı gibi, bir Ayak Bileği Ortezi, ayak bileği ve ayağı kapsayan bir ortez veya destektir. Amaç ayak bileğinin pozisyonunu ve hareketini kontrol etmektir. AFO’lar zayıf uzuvları desteklemek için kullanılır; düşük ayağı düzeltmek için ayak bileğini ve alt bacağı sabitlemek için de kullanılabilirler . En sık kullanılan Ortezlerdir.

opoden protez ortez merkezi  duruma göre ayak bileğine sabitlenecek şekilde tasarlayabiliriz; bu, bir hastanın yürüyüşüne daha etkili bir şekilde ince ayar yapmamızı sağlar. Veya tek bir düzlemde sınırlı bir hareket aralığına izin vermek için ayak bileğinden menteşelenebilirler. 

Ne tür bir AFO reçete edilirse edilsin, ısmarlama ortezlerimize ince ayar yapıyoruz; bu, optimum hizalama ve konfor sağlamak için esastır

 

AFO Uzmanlığı

Müşterilerimiz aktif bir yaşam tarzı yaşamak istiyor ve egzersiz de bunun rolünü oynuyor. Birkaç hasta bize gelerek onlara duşta, yüzmede, tatilde giyilebilecek bir AFO tasarlamamızı istedi. Bu nedenle, özellikle suda kullanım için bir AFO tasarladık.

Su geçirmez AFO’larımızda çıkarılabilir astar bulunur ve paslanmayı önlemek için metal yerine plastik bileşenler kullanılır. Daha da önemlisi, ayakkabı olmadan güvenli ağırlık taşımaya izin vermek için kauçuk taban plakasına sahiptirler. Suya tamamen daldırılmasına izin verirler ve yüzme ve diğer su bazlı aktiviteler için suya girip çıkmaya yardımcı olmak için kullanılabilirler.

Ortez cihazlarınız için başka özel gereksinimleriniz varsa, yardımcı olup olamayacağımızı görmek için lütfen ortez uzmanlarımızdan biriyle konuşun. Modern ısmarlama ortez tasarımı ve üretiminin ön saflarında yer almaya hevesliyiz.

Bu Ürünün fiyatı 1400 tl den başlamaktadır

Gece Splintleri – Gece AFO’ları

Ismarlama AFO’larımızın gece versiyonları, genellikle çorapsız giyildikleri için çok iyi dolguludur. Tedavi ilerledikçe daha geniş bir hareket aralığını teşvik etmek için ayarlanabilir ayak bileği eklemleriyle üretilebilirler.

Plantar Fasiit, gece atelleri ile tedaviden fayda görebilecek yaygın durumlardan biridir; hasta uyurken fasya bağı gergin tutulur. İki ana splint türü vardır: Dorsal ve Boot. Dorsal, kaval kemiği ve ayağın üst kısmı boyunca hareket eden sert bir plastik desteğe sahipken, Boot’un desteğinin omurgası bacağın ve baldırın arkasındadır ve ayağın altından geçer.

Her iki tedavinin de avantajları ve dezavantajları vardır; LOC’nin uzman klinisyeni, tedaviyi reçete etmeden önce artıları ve eksileri açıklayacaktır.

İstirahat afosunun adet fiyatı  1000 tl dir 

GRAFO

Bazen Zemin Reaksiyonu AFO olarak adlandırılan GRAFO, uzuvların düzgün hizalanmasını sağlayarak ve hareketlerini kontrol ederek alt ekstremitedeki dengesizlikleri kontrol etmek için kullanılır. Serebral palsili çocuklar arasında en yaygın hareket bozukluklarından biri olan diz arkası kirişinin uzunluğunu denemek ve korumak ve çömelerek yürümeyi önlemek için sıklıkla kullanılır .

Çömelme yürüyüşü, duruş sırasında aşırı diz fleksiyonu ile karakterizedir, bu, yürümenin enerji gereksinimlerini önemli ölçüde artırır ve düzeltilmezse kronik diz ağrısına ve eklem dejenerasyonuna yol açabilir.

GRAFO’nun üretimi karmaşıktır ve daha büyük hastalarda karbon fiber takviye gerektirecektir.

Grafo fiyatlarımız değişkenlik gösterir  adet fiyatları  1800 tl ile 4000 tl arasındadır