Blog

Diz Üstü Protezler

Femur kemiğini kesen herhangi bir ampütasyon veya femur eksikliğine neden olan doğuştan bir anomali için diz üstü veya trans-femoral protez kullanılır.

Diz üstü protezin dört ana parçası vardır: soket; diz sistemi; sap; ve ayak-ayak bileği sistemi. Çeşitli soketler, dizler, incikler, ayaklar ve ayak bilekleri mevcuttur ve her bir amputenin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayan bir protez üretmek için birleştirilebilir.

Thompson’da C-Leg, Proprio Foot ve miyoelektrik kontroller gibi anatomik uzvun işlevselliğini daha etkili bir şekilde taklit etmemizi sağlayan en son teknolojiyi kullanıyoruz.

C-Leg, dizin esnemesini kontrol etmek için hidrolik silindirler kullanır. Sensörler, bu sinyalleri analiz eden mikroişlemciye sinyaller gönderir ve hidrolik silindirlerin hangi direnci sağlaması gerektiğini bildirir. C-Leg, protezin bileşenlerine dahil edilen çeşitli teknolojik cihazlar aracılığıyla çalışır. C-Leg, esneyen eklemin açısal konumunu ve açısal hızını ölçmek için bir diz açısı sensörü kullanır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir